Sonuç : Tüm Gruplar/Düzköy

Filtreye Geri Dön
Balıklı Göl
10,00/10
Doğal Güzellikler

Balıklı Göl

Bölgemizin coğrafi yapısı nedeniyle oluşan bir göldür. Balıklı Göl Akçaabat - Düzköy yolu üzerinden Hıdırnebi yaylasına çıkarken yol üzerindedir.

Çal Mağarası
9,00/10
Doğal Güzellikler

Çal Mağarası

Dünyanın en uzun mağaralarından birisi olarak da kabul edilen mağaranın içinden yılın tamamında aktif olan küçük bir dere akmakta olup, mağaranın üzerinde de mağara ve vadiye hakim bir kaya bloğunun, Doğankaya üzerinde tarihi bir kale bulunmaktadır.

Düzköy
İlçeler

Düzköy

Trabzon iline bağlı olan Düzköy’ün eski ismi Haçka Köyü’dür . İl merkezinin güneybatısında, 41derece kuzey paraleli ile 39 derece doğu meridyenleri üzerinde yer almaktadır. Trabzon ilinin güneybatısında yer alan Düzköy ilçesinin kuzeyinde Akçaab...

Flora-Fauna
Doğal Yaşam

Flora-Fauna

Bölgemiz; ormanlar, yeşil alanlar, bitki türleri ve yaban hayatı bakımından oldukça zengin bir coğrafyaya sahiptir. Hemen hemen her türlü ağaç ve bitki türünün yetişmesi ve yaban hayvanlarının barınabilmeleri için elverişlidir.

Yamaç Paraşütü
Turizm Aktiviteleri

Yamaç Paraşütü

Dik yamaçlara sahip Trabzon’da dünyanın sayılı yamaç paraşütü parkurları yer almaktadır. En sık tercih edilen uçuş parkuru rotası: Uzungöl- Karastel Tepesi / Uzungöl-Karaçımah Tepesi / Akçaabat Karadağ Hıdırnebi (Yaylakent) Önünden / Düzköy ilçe...

Fındık
8,00/10
Yöresel Lezzetler

Fındık

Fındık tarihe kutsal bir yemiş olarak geçmiştir. Özellikle Doğu Karadeniz’in büyük bir bölümü fındık bahçesi olup. yöre ekonomisinin can damarıdır.

Ligarba
Yöresel Lezzetler

Ligarba

Uzmanlar tarafından antioksidan içeren bitkiler arasında en üst sırada sayılan yaban mersini ülkemizin değeri yeterince bilinmeyen şifalı bitkilerindendir.

Trabzon Kültür TurizmKültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Merkezi BimerTrabzonTrabzon BelediyesiOrtahisar BelediyesiDokaExplore TrabzonOne TrabzonTürkiye Kültür PortalıHome Turkey