Sonuç : Tüm Gruplar/Arsin

Filtreye Geri Dön
Çeşmeler
Kültürel Varlıklar

Çeşmeler

Trabzon, suları ve çeşmeleri bakımından da zengindir. Şehirde Osmanlı döneminde kaynak sulardan beslenen 100'e yakın çeşme yapılmıştır. İskenderpaşa Çeşmesi, Kabakmeydanı Şadırvanı, Seyyit Mehmet Çeşmesi ve Abdullah Paşa Çeşmesi önemli çeşmelerdendir...

Arsin
İlçeler

Arsin

Orta çağlardan beri Arsin, bir yerleşim merkezi olarak varlığını sürdürüyor ve Fatih Sultan Mehmet, 26 Ekim 1461'de Trabzon'un fethi ile Osmanlı topraklarına katıldı. 13 Nisan 1916'da, Rus işgali altındaki Arsin, 24 Şubat 1918'de işgalden kurtarıldı....

Flora-Fauna
Doğal Yaşam

Flora-Fauna

Bölgemiz; ormanlar, yeşil alanlar, bitki türleri ve yaban hayatı bakımından oldukça zengin bir coğrafyaya sahiptir. Hemen hemen her türlü ağaç ve bitki türünün yetişmesi ve yaban hayvanlarının barınabilmeleri için elverişlidir.

Fındık
8,00/10
Yöresel Lezzetler

Fındık

Fındık tarihe kutsal bir yemiş olarak geçmiştir. Özellikle Doğu Karadeniz’in büyük bir bölümü fındık bahçesi olup. yöre ekonomisinin can damarıdır.

Ligarba
Yöresel Lezzetler

Ligarba

Uzmanlar tarafından antioksidan içeren bitkiler arasında en üst sırada sayılan yaban mersini ülkemizin değeri yeterince bilinmeyen şifalı bitkilerindendir.

Deniz Yıldızı Köfte Balık Restaurant
Yeme & İçme

Deniz Yıldızı Köfte Balık Restaurant

Trabzon'un yemekleri herkesin damağında eşsiz bir tat bırakacak lezzettedir. Trabzon mutfağında toprağının yetiştirdiği her türlü organik ürünle oluşturulan yemeklerin yanı sıra ülke genelinde markalaşmış lezzetleri de bulabilirsiniz.

Morfoz Otel
Oteller

Morfoz Otel

Morfoz Otel Arsin ilçesinde yer almaktadır.Odalar deniz manzaralı olup misafirleri için gerekli eşyalarla donatılmıştır.

Arsen Otel
Oteller

Arsen Otel

Trabzon’u mesken tutan Hotel Arsen&SPA, 2011 yılından beri hizmet veren bir tesis. 4’ü süit olmak üzere toplamda 46 odası bulunan otelde taze malzemelerle hazırlanan ve odaya servis edilen kahvaltıyla yeni güne merhaba diyeceksiniz.

Lost Otel
Oteller

Lost Otel

Arsin'de yer alan Lost Hotel, deniz cepheli konaklama birimleriyle hizmetinizdedir. Konuklar yemeklerini tesisin deniz manzaralı restoranında yiyebilirler.

Doa Suite Hotel
Oteller

Doa Suite Hotel

Doa Sui̇te Hotel, Trabzon Müzesi’ne 300 metre, Atatürk Köşkü’ne ise 3,8 km mesafededir. En yakın havaalanı olan Trabzon Havaalanı, tesise 4 km uzaklıktadır.

Dedehan
Oteller

Dedehan

Güler yüzlü personeli , temizlikteki titizlikleri, yemeklerin lezzeti ile hizmetinizde.

Trabzon Kültür TurizmKültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Merkezi BimerTrabzonTrabzon BelediyesiOrtahisar BelediyesiDokaExplore TrabzonOne TrabzonTürkiye Kültür PortalıHome Turkey